Cultura

Agenda de festivals - Música, teatre i dansa

Música, teatre i dansa

18è Festival Internacional de Música

(Tarragona)

Fins al 8 de juliol

Sant Andreu Jazz Band (29-6); Vespres d’Arnadí amb Marta Infante, mezzosoprano, i Dani Espasa, director, Kai Gleusteen, violí, i Catherine Ordronneau, piano (3-7); Josep Fuster i Astrid Steinschaden, piano (07-7), i Blaumut (8-7).

19è Festival de Música de la Vall de Camprodon

(Vall de Camprodon)

Del 29 de juliol al 19 d’agost

Maria del Mar Bonet (29-7); Tastet de Gospel amb Gospelbreathe (4-8); Judit Neddermann (11-8); Kepa Junkera & Sorginak amb Tururut Bonaigua (12-8); Les Violines Quatre estacions (19-8).

21a Fira Mediterrània de Manresa

(Manresa)

Del 4 al 7 d’octubre

Eva Yerbabuena, Kepa Junkera, Les Anxovetes, Joan Gomila amb Lali Aiguadé, Arnau Tordera, Magí Canyelles, Carles Dénia, Chano Domínguez, Paolo Fresu i altres artistes per determinar.

41è Festival de Música de Begur

(Begur)

Del 27 de juliol a l’11 d’agost

Moby Dixie (27-7); Els Amics de les Arts (27-7); Ju (1-8); Myles Sanko (3-8); Duquende y Chicuelo (7-8); Judit Neddermann (10-8), i Reggae per Xics i The Penguins Band (11-8).

47è Festival Internacional de Música de Cadaqués

(Cadaqués)

Del 4 de juliol al 15 d’agost

Hora de Joglar (4-7); concert d’orgue i veu amb Loreto Fernández Imaz i Ainhoa Zubillaga (4-7); El Petit de Cal Eril (5-7); Kaué & Ricka (6-8); Jean-Pierre Dupuy i Pilar López-Carrasco, duo de piano 7 visions de l’Amen (7-8); Sara Terraza Trio (8-8); Arnau Brichs Ponce (9-8); Electro Deluxe (10-8); Mishima (11-8); Noa (12-8); Gastro Lounge amb Lia Jensen (13-8); Jarabe de Palo (14-8), i Orquestra de Cadaqués amb Mayte Martín (15-8).

4t Festival B! de Bolvir

(Bolvir de Cerdanya)

4 d’agost

Ítaca Band i Núria Graham.

Música a la Capella d’Espinavell

(Espinavell)

Del 30 de juny al 18 d’agost

Caminant per la història del blues, amb The Rusties Blues Trio (30-6); Concert estiuenc d’acordió, amb Xantal Montsec Miquel (28-7), i Cançó a través del temps, amb Mireia Cabestre, veu i piano (18-8).

Acústica

(Figueres)

Setembre

Pendent de programació.

Altacústic Festival de Música Independent

(Altafulla)

Del 19 al 21 de juliol

Joan Masdeu i Olga Pes (19-7); Daniel Lumbreras, Clementina, Minova i El Petit de Cal Eril (20-7); Xarim Aresté, Judit Neddermann, Harrison Ford, Nyandú i The Unfinished Sympathy (21-7).

Auditori de Sant Cugat

(Sant Cugat del Vallès)

The Waterboys (11-7); Joan Manuel Serrat (13-9); Carlos Núñez (28-9).

Barcelona Beach Festival

(Barcelona)

14 de juliol

Armin Van Buuren, Axwell & Ingrosso, The Chainsmokers, David Guetta, Don Diablo, Oliver Heldens, Robin Schulz, Brian Cross, Jp Candela, Tom Staar, The Tripletz, Abel, Javi Reina, Jordi Vèliz, Sergi Domene i Xavi Alfaro.

Bouquet Festival

(Tarragona)

Fins al 10 d’agost

22Strings Quartet (6-7); Alquimia Flamenco & Adelaida Guerrero (7-7); Isabel Villanueva & Maria Parra (20-7); Xavier Pié & MACC (3-8), i Agartha Flamenco Mediterráneo (10-8).

Concerts a La Daurada

(Vilanova i la Geltrú)

Fins al 6 d’octubre

Demarco Flamenco (3-8); El Kanka (12-8); Bebe (17-8), i Ismael Serrano (6-10).

Concerts de Vivers. Gran Fira de València

(València)

Del 7 al 27 de juliol

Funambulista, Andrés Suárez, Depedro i Pedro Pastor (7-7); Beret, Arkano i Zetazen (12-7); Rozalén, Christina Rosenvinge i Thaïs Morell (25-7), i Morat i Mireia Vilar (27-7).

Concerts a la Roca Foradada

(Torredembarra)

Del 30 de juny al 25 d’agost

Coetus, percussió ibèrica (30-6); The Big Jamboree (21-7); Núria Graham (3-8), Pep Poblet & Nito Figueras + Txell Sust, jazz (10-8); Keep Calm Duet i Òscar Ribera, jazz i bossa nova (14-8), i Port Bo, havaneres (25-8).

D’Estiu

(Alella)

Del 6 al 21 de juliol

Manon Lescaut, Liceu a la Fresca (16-6); El Raïm Inquiet. teatre familiar entre vinyes (1-7); Paula Valls (5-7); Joan Dausà (6-7); Bas Kisjes Big Band (7-7); Anna i Art (8-7); Paula Domínguez i Vicenç Solsona (21-7), i Electric Babyland, concert per a nadons (21-7).

El Festivalet Collsacabra

(Cantonigròs)

1 de setembre

Dues Princeses Barbudes, Cafè d’Alger, Toti Soler, Gemma Humet i Pepet i Marieta.

Els Vespres de la UB

(Barcelona)

Del 3 al 19 de juliol

Jorra i Gomorra (3-7); Sosun (5-7); L’Espiadimonis (10-7); Side Chick (12-7); Nuu (17-7), i Melenas (19-7).

Empúries. Concerts al Fòrum Romà

(l’Escala)

Del 3 a l’11 d’agost

Jorge Dexler & Judit Neddermann (3-8); Ramon Mirabet & The Excitements (4-8), i Joan Dausà & Paula Valls (11-8).

ETC Festival d’Estiu de Tarragona

(Tarragona)

Del 14 de juliol al 16 de setembre

Joan Dausà, Ara som gegants (14-7); Banda Unió Musical de Tarragona i Banda Simfònica de Reus (15-7); Dúo Dinámico (21-7); Jove Orquestra Intercomarcal JOIC (22-7); Big Sam’s Funky Nation (28-7); Joan Manuel Serrat (4-8); Sergio Dalma (9-8); Sara Baras (18-8); Dàmaris Gelabert (25-8); Frankenstein: 200 anys (15-9), i Kepa Junquera (16-9).

Fade. 10a Mostra d’Art Digital

(la Cellera de Ter)

Del 30 de juny al 8 de juliol

Pícnic electrònic (1-7); FADE 10 anys (6-7); vermut amb Ferran Gascon, Fuga, Carla, MindBuffer, espectacle sorpresa i Teravolt by Playmodes (7-7), i fi de festa a la piscina d’Osor (8-7).

Fem Vida al Parc

(Girona)

Del 30 de juny al 28 de juliol

Conjunt Atria (30-6); Carmen 113 (30-6); Pau Vallvé (5-7); Quartet Auró (7-7); Black Music Big Band (7-7); Matthew McDaid & The Last Minute Soldiers (12-7); Kabel Quartet (14-7); Combo Papayero (14-7); Jove Orquestra de les Comarques Gironines (21-7); Balkan Paradise Orchestra (21-7); Sidus Ensemble (28-7); Alverd Oliva Quintet (28-7).

Feslloch

(Benlloch, la Plana Alta)

Del 12 al 14 de juliol

Xavi Sarrià i El Cor de la Fera, Buhos, Smoking Souls, Auxili, El Diluvi, Kop, Sva-Ters, Maria Arnal i Marcel Bages, Prozak Soup, Atzembla, Cesk Freixas, Frida, Égalité, Valtònyc, Tesa, Loputocat, Laura Díaz, Nuc i altres.

Festival a Granera

(Granera)

Fins a l’1 de setembre

Celtic Groove (30-6); For Tap (4-8), i Guillem Arnedo Band & Celeste Alias (1-9).

Festival de Guitarra Girona-Costa Brava

(Girona)

Del 4 de juliol al 20 de setembre

Guitarra solidària (Girona, 4-7); Alí Arango, de Cuba (Girona, 5-7); The way of Aleppo amb Abdallah Ghbash, de Síria (Girona, 11-7); León Salcedo, de Colòmbia, i Massimo Agostinelli, d’Itàlia (Girona, 12-7); Massimo Agostinelli & Maurizio di Fulvio (Empuriabrava, 13-7); Tastet de guitarres (Girona, 18-7); Entre dues aigües, amb Duo Galeote-Ramos, de Catalunya i Mèxic (Girona, 19-7); Llaüts, mandoles i guitarres, amb Burruezo & Nur Camerata + Wafir S. Gibril (Salt, 26-7); Marco Piperno, d’Itàlia (l’Escala, 30-7); Ànima Negra (Girona, 2-8); Víctor Puertas & The Mellow Tones (Girona, 2-8); Duet de saxo i guitarra amb David Hernando i Silvia Nogales (Castelló d’Empúries, 3-8); Guitarra flamenca amb Jordi Rodríguez (Platja d’Aro, 4-8); Domino Swing Quartet (Llançà, 5-8); Duo Agrò, d’Itàlia (Girona, 8-8); Duo Agrò, d’Itàlia (l’Escala, 9-8); Sis cordes en el segle XX, amb Flavio Nati (Platja d’Aro, 14-8); Cinc segles: de Do·land als Beatles, amb duet de guitarres Manzano-Garcia (Platja d’Aro, 16-8); Duo NIHZ (Girona, 6-9); Duo Uselli-Jané (Girona, 13-9); Duo Uselli-Jané (Palamós, 15-9), i Ivana Oliva, d’Itàlia (Girona, 20-9).

Festival de Música de la Cerdanya

(Llívia-Puigcerdà)

Pendent de programació.

Festival de Músiques dels Monts

(Vilallonga dels Monts)

Del 9 al 12 d’agost

Ballaké Sissoko & Andy Emier, Trio Boukary Niakaté, Mourad Benhamou i Florent Pujuila (9-8); Orchestre Symphonique et Création i Peemaï (10-8); Cobla Mil·lenària, Fanfare Olaïtan, Connie & Blyde, Julien Lourau i Effraie la Chouette (11-8), i Nicolas Nageotte, Orquestra Simfònica Catalogne mon Amour i Música dels Balcans (12-8).

Festival de Poesia i +

(Maresme)

Del 5 al 15 de juliol

Jordi Oriol L’empestat en sec, Míriam Cano i Maria Coma (Canet de Mar, 5-8); Biel Mesquida i Vicenç Altaió, Miquel Barceló i Pascal Comelade, La imatge fantasma (Caldes d’Estrac, 6-7); Anna Maluquer, Sabine Dufrenoy, Lis Costa i Josep M. Jordana, Teoria dels Colors, Peru Saizprez i Germà Aire (Sant Andreu de Llavaneres, 7-7); Jaume C. Pons Alorda, Xarim Aresté (Canyamars, 8-7); Clara Peya (Arenys de Mar, 11-7); Dolor Beltrán i Anna Carné, Miquel Serra, Palau6 amb Eloi Aymerich, Pau Miquel Soler, Meritxell Gené, Joan Carles González Pujalte, Dídac Rocher i Lluís Urpinell (Mataró, 12-7), i Inauguració de l’exposició Generació Horiginal, amb Marta Huertas, Dídac Rocher i Ester Andorrà, recital amb Meritxell Cucurella, Joan Vigó i Laia Martínez i López (Caldes d’Estrac, 13-7); Maria Sevilla i Joan Martínez i Ovidi 4, Cuidem-nos (Caldes d’Estrac, 13-7); Presentació del vídeo d’homenatge a Antoni Artigues, amb guió de Carles Rebassa i producció de Clack, David Castillo i Maria Cabrera, Poemes de teatre i alquímia (Cales d’Estrac, 14-7), Nit de Poetes amb Dolors Miquel, Albert Roig i Blancallum Vidal i Enric Montefusco, Solo show (Caldes d’Estrac, 14-7), i Josep Pedrals i Gerard Valverde, El concert de les paraules, Miriam Reyes Aquí estoy i El Petit de Cal Eril i DJ Diego Armando (Caldes d’Estrac, 15-7).

Festival Emergent 2018

(Gironès)

Del 28 de juny al 7 de juliol

Sara Terraza, Marc Lapuerta, Planeta Impro, Leonmanso, Pere Rafart i Gossos (Sarrià de Ter, 28-6); Guillem Ramisa, Cia. Zero en Conducta, Eduard Canimas, Duo Leti & Fer, Circ Pistoler i Cris Juanico (Quart, 29-6); Mazoni, Circlos, Daniel Lumbreras, Jorge Luengo, Xarivari Blues, Quico el Célio, el Noi i el Mut de Ferreries (Cervià de Ter, 30-6); Roger Pistola, Planeta Impro, Wom Quartet, Slow Olou, Cia. Vaques i Judit Neddermann (Vilablareix, 5-7); Ju, Mr. Barti, Matthew McDaid, Los Flamingos Company, Maria Villate i Andrea Motis & Joan Chamorro i Josep Traver (Fornells de la Selva, 6-7), i Damià Olivella, Mr. Barti, Víctor Branch, The Beatbox Collective, Jorge Luengo i The Sey Sisters (Madremanya, 7-7).

Festival Fresc

(Sabadell)

Del 24 de juny al 26 de juliol

La Nit dels Musicals de Sabadell (24-7); Orquestra d’Acordions de Sabadell (25-6); Lu Rois (26-6); Viuràs en el meu vers, Il·lús Teatre (26-6); Quimi Portet (28-6); Tribute to Coldplay (28-6); Guillem Roma (30-6); Mister Parfum, Festuc Teatre (1-7); Jazzcàntic (2-7); Manu Guix (3-7); Roger Mas (4-7); Els Stompers (5-7); Màia (6-7); Toni Xuclà i Gemma Humet (7-7); Tot sol... i núvol, Cia. Lepant (8-7); Dani Nel·lo i la Barcelona Bib Blues Band (8-7); Cobla Mediterrània (9-7); Fuenteovejuna, Cia. Obskené (10-7); Cristian Saucedo (11-7); El Petit Dalí, Únics Produccions (13-7); Marina BBFace i Frank Montassell (14-7); Contes del Japó, Yoshi Hioki (15-7); La Vella Dixieland (16-7); España ingobernable, Alberto San Juan (18-7); Tenors, Cia. Il·luminati (19-7); Dékoncert, Solfarsic (20-7); La nit als ulls (22-7); Els colors del Mar, Cor Infantil de la Unió de Granollers (23-7); Mentiders, Joventut de la Faràndula (24-7), i La flauta màgica, Cia. Dei Furbi (26-7).

Festival Internacional de Música Popular i Tradicional

(Vilanova i la Geltrú)

Fins al 17 de juny

Fira de Luthiers. Es Vell Monarca i Es de Bou, Janusz Prusinowski Kompania i Manu Sabaté i Os D’Abaixo (17-6).

Festivals Alta Segarra

(Alta Segarra)

Del 13 al 28 de juliol

Andrea Motis, Joan Chamorro i Josep Travé (13-7) i Maria Arnal i Marcel Bagés (14-7), a Castellfollit de Riubregós; Tossudament Llach, amb Elena Gadel, Beth Rodergas i la Simfònica de Cobla i Corda de Catalunya (20-7), i La Folie (21-7), a Veciana; Xarim Aresté (27-7) i Els Amics de les Arts (28-7), a Cafaf.

Festus Festival

(Torelló)

Dies 6 i 7 de juliol

Amorante, Àngel Duran, Atirofijo Circ, Cia. Balusca, Cia. Maduixa, Diminuto sobre Ruedas, Trapu Zaharra, Arnau Musach, Brincadeira + Bàcum, Jardin de la Croix, Jordi Arévalo & Roxanne Robinson, Bon Iver & Synths, Xebi SF, Krasi Zent, Los Monekos, Madam’Kanibal, Owl Captain, Carles Marigó & Jaume Sangrà, Exabrupto, Cia. Pessic de Cir, Playback Maracas, Saco de Huesos, Teatro sobre Ruedas, Viva Belgrado, Tversky, XRX i Intana.

Figueres Mou. Festival de Dansa i Moviment

(Figueres)

Del 3 al 8 de juliol

Mou Jove (3-7); Chey Jurado Agua, Atama To Kuchi Inverted Tree, Mathieu Geffré Dance What Songs May Do (4-7); Yotam Calo’ Livne annexo, Cia. Didier Théron La Gran Phrase, Psicoproject en Moviment In Private (5-7); Carla Segovia i Guillermo Aguilar One Hit Wonder, Fabio Liberti Don’t Kiss, Osa + Mujika Suddenly, Los Muchachos Janus, Circ Pànic Mira’t, Ballem Sardanes (6-7); Com un Llum Teatre Un carrer és, Kiko López Hommanimal, Physical Momentum To Be, Amer i Àfrica Envà, Les Impussibles Painball, Alberto Cortés & Col·lectiu Loopa! Viva la guerra (7-7); Crystal Zillwood Evolutio, Carla Diego Plangêre i Cia. Margarita Trikka Trajectory; a tragedy of a victory (8-7).

Garrigues Guitar Festival

Les Garrigues

Del 6 de juliol al 8 de setembre

Lídia Pujol & Guillermo Rizzotto (Cogul, 6-7, Luis Alejandro García & David Duque (Torrebesses, 13-7), 22 String Quartet (Torrebesses, 14-7), Arnaud Dumond (La Granadella, 15-7), Evoeh Trio (Bellaguarda, 21-7), Silvia Nogales & David Hernando (Les Borges Blanques 22-7), Dos de Lis (Granyena de les Garrigues, 4-8), Fexart Trio (La Floresta, 11-8), Ana Moreia & Elisabeht Roma (Arbeca, 12-8), Karol Samuelcík (L’Espluga Calba, 14-8), Natalia Labourdette & Javier Garcia Verdugo (Juneda, 17-8), Classicjazz Quartet (Arbeca, 25-8) i Dua Aryaga (La Pobla de C., 8-9).

Guitar Festival BCN

(Barcelona)

Fins al 16 de juliol

Ringo Starr and His All Starr Band (26-6) i Future Islands (16-7).

I-taca, cultura i acció al Baix Empordà

(Baix Empordà)

Fins al 8 de juliol

Sant Joan a l’Estartit, amb Txarango, Che Sudaka, Doctor Krápula i DJ Karlixx (22-6), i Ebri Knight, Koers, Germà Negre, Pachawa Sound i DJ Gambeat Radio; El Petit de Cal Eril, Xarim Aresté i Fetus (la Bisbal d’Empordà, 29-6); XI JazzPera amb Barcelona Jazz Orquestra (la Pera, 30-6); Roger Mas (Ciutat Ibèrica d’Ullastret, 7-7), i Albert Pla (Calella de Palafrugell, 8-7).

Les Nits a la Baranova

(Tivissa)

Del 3 al 25 d’agost

Nit Lírica amb Sara Blanch, soprano, Anna Brull, mezzosoprano, The Beauty Fools i Josep Burfon, pianista (3 i 5-8); Nit Escènica amb lectures dramatitzades amb Clàdua Cedó i David Marcé (11-8); Nit Simfònica amb la Banda de Música de Benissanet (18-8), i Nit Històrica amb l’estrena del film La ciutat ibèrica del Castellet de Banyoles i concert amb el Cor La Binota (25-8).

Les Nits de Marimurtra

(Blanes)

Del 4 al 24 d’agost

Judit Neddermann (4-8); The Sey Sisters (11-8); Tomeu Penya (17-8), i Susana del Saz (24-8).

Live au Campo

(Perpinyà)

Del 21 al 28 de juliol

Madness i Easy Skanking (21-7); Selah Sue i Brigitte (23-7); Julien Clerc i Gabriel M (24-7); Julien Doré i Kilembé (25-7), i Norah Jones i Lisa Jazz Trio (28-7).

Mestràlia

(Campredó)

Del 29 de juny a l’1 de juliol

Lilit i Dionís i Sense Sal (29-6); Cercavila de Grallers i Tabalers de Campredó, Benvinguda als Luthiers, concert de La Companyia del Gran Bordó, Pepet i Marieta, Trakalets, Balkan Paradise Orchestra i Mano’s Rock (30-6), i Els Luthiers pugen a l’escenari amb Pierre Jordà, Claude Girard, Joan Pellisa i Martí Romero, El més petit de tots i cloenda (1-7).

Música Sota les Estrelles

(Noguera)

Del 9 de juliol al 24 de novembre

50 anys i una nit amiga, amb Falsterbo (9-7); Connexions, amb Xavier Pié & MACC (4-8); Cloud Fifteen, amb Núria Graham (8-9); La Lluna plena, aquest foc, amb Jordi Montáñez (13-10); Dormirem sota estrelles d’umbú, amb Marcel Lázara i Júlia Arrey (27-10), i Tants i tants planetes com hi ha al cel..., amb El Petit de Cal Eril (24-11).

Musicab. Festival de Música de Cabrils 2018

(Cabrils)

Pendent de programació.

Musicant 2018. 5è Festival de Música del País

(Campllong)

Del 28 d’agost al 2 de setembre

Roger Padullés, Emili Vendrell, la veu del poble, amb Ferran Casan, piano, i Ferran Frauca, actor (28-8); Port Bo, Indira Ferrer i Gina Espolet, Homenatge a Josep Bastons (29-8); Biel Majoral, De la rel a la flor (30-8); Blaumut + GiOrquestra (31-8), i Les Princeses Barbudes (2-9).

Nits d’Estiu a Calella (NEC)

(Calella)

Del 29 de juny al 7 de setembre

Mishima (29-6); El dúo de la Africana (6 i 8-7); Assumpte Mercader – Contes per a adults: La dona que somiava mariatxis (13-7); Nil Moliner (13-7); Raúl Rodríguez (20-7); Orquestra Simfònica Harmonia (27-7); Cia. Les Fugitives – Contes per a adults: Dona-foc, la dona que es crema (3-8); Guillem Roma (3-8); Hugo i Arnau (10-8); Marion Harper (17-8); Maria Hinojosa i Eduard Iniesta (24-8); Maria Arnal i Marcel Bagés (31-8), i Nikol Kollars & Frederic Wort (7-9).

Nits d’Estiu al CaixaForum BCN

(Barcelona)

Del 4 de juliol al 29 d’agost

Nit Lorca, la luna asoma amb Yerma de Marc Chonet, La Gangarilla de Federico: cachiporra de entremeses i Viatge a la lluna, cabaret lorquià a l’aire lliure (4-7); Ana Rossi & Marta Roma, la cançó com a objecte poètic (18-7); Marta Töpferova & Milokraj, amb Marta Töpferova, veu, guitarra i percussió, Marcel Comendant, címbal, i Stanislav Palúch, viola i mandolina (25-7); Magic Gospel, espectacle de The Gourmets Vocal Quartet & Sergi Buka (25-7); La nit dels faraons (1-8); Cosmos Quartet (8-8); Karen Casey (8-8); Gumbo Jass Band (15-8); Nit a l’aire, lliures, amb El Petit de Cal Eril (22-8), i Basket Beat, Un nosaltres abans que jo (29-8).

Nits d’Estiu Musicals 2018 al Palau Robert

Barcelona

Del 5 al 19 de juliol

Janine Johnson (5-7), La Folie (12-7) i Auroa (19-7)

Off Festival al Port de la Selva

(el Port de la Selva)

Del 20 de juliol al 17 d’agost

Susu Quartet (20-7); Paulinho Lémos Trio (10-8), i Nit de tangos i boleros, amb Roman Kuperschmidt, clarinet, i Georgi Mundrov, piano (17-8).

PAS, Ponts a les Arts Sonores

(Martorell)

Del 6 al 21 de juliol

Paula Valls, Heshima & The Soul Brothers, Dom la Nena, Nacho Tarrés, The Wirelles, Freedonia, Autora, Cia. Roger, Canals i A Soul Night with Annie B.

http://www.martorell.cat

Paupaterres

(Tàrrega)

Dies 13 i 14 de juliol

Buhos, Gossos, Luar Na Lubre, La Terrasseta de Preixens, Discípulos de Otilia, Korrontzi, Lágrimas de Sangre, Sense Sal, David Hillyard & The Rocksteady, Pupil·les, Bemba Saoco, Miaú, BCN Ska, Jazz Orquestra, Raül Benéitez, Walking Roots, El Sobrino del Diablo, Fustegueres, Lo Petit Comité i Dirty Brown.

Planestiueja’t. Festival d’Estiu de la Garrotxa

(les Planes d’Hostoles)

Del 7 de juliol al 25 d’agost

El Pot Petit (7-7); Sara Terraza (14-7); Manu Guix (28-7); Pep Sala (4-8); Pedro Guerra (11-8); Andrea Motis Quintet (18-8), i Tomeu Penya (25-8).

Portalblau. XI Festival de Música i Art a la Mediterrània

(l’Escala)

Del 13 al 29 de juliol

Documental Rumba Pa’Ti (13-7); Lisístrata (14-7); Balkan Paradise Orchestra (15-7); Halldor Mar (20-7); Quico Pi de la Serra (21-7); La Fura dels Baus (21-7); Bot Projecte, circ (22-7); Petitet i la seva Rumba Simfònica (26-7); Maria Arnal i Marcel Bagés (27-7); Estrella Morente (28-7); Dansa en Blanc (29-7), i Mishima (29-7).

Riubombori 2018

(l’Espluga de Francolí)

7 de juliol

Wild Goats, Guillem Ramisa, Joe Pask, The Trees, Sandra Bautista, Simbiosi, DJ Vinilo & Dens + intervencions artístiques.

Sant Cugat al Descobert

(Sant Cugat del Vallès)

Fins al 15 de setembre

Nits de Música al Claustre: Trio Colomé, García i Trescolí (6-7); XV Premi de Cant Camerata Sant Cugat i concert de cloenda (7-7); Kebyart Ensemble (13-7); Cosmos Quartet (14-7), i Aurora Peña & The Ministers of Pastime (21-7); Música a Torreblanca: Sergi Estella (5-7), Frank Montasell (12-7) i Andrea Mir (19-7); Cobla i Capitells: Cobla Jovenívola de Sabadell (20-7); Festival Vincles: Manu Guix & Francesc Abril i Marc Sambola (13-9), Paula Valls & Kaué & Ricka i Xarim Aresté & Marla (15-9).

Sons Solers

(Sant Pere de Ribes)

13 de juliol

Mishima, Ramon Mirabet, Animal, Luthea Salom i Guillem Roma.

Talarn Music Experience

(Talarn)

Del 27 al 29 de juliol

Mishima i DJ Miqui Puig (27-7); Gossos i DJ Luca Feller (28-7), i Maria Arnal i Marcel Bagés i DJ Miguelito Superstar (29-7).

Tastasons

(Preixana)

Fins al 21 de juliol

Pendent de programació.

Tempo sota les Estrelles

(Girona)

Del 19 de juliol al 12 d’agost

Marlango (20-7); Love of Lesbian (23-7); Emmanuel DJob i Jove Big Band Girona (25-7); Tortured Soul (26-7); Girls Young Talent (27-7) i Lucky Chops (28-7); Zona Village d’entrada lliure, amb experiència musical i gastronòmica.

V Concerts d’Estiu al recinte modernista de Sant Pau

(Barcelona)

Del 28 de juny al 26 de juliol

Fundación Tony Manero (28-6); Bedouine (5-7); Ethno Catalonia (12-7); Roger Mas (19-7), i Las Migas (26-7).

Vesprades sota l’Alzina

(Fonollosa)

Del 14 al 21 de juliol

Blaumut (14-7) i Els Amics de les Arts (21-7).

Vespres musicals

(Vilafant)

Del 6 al 28 de juliol

Concert Solidari Gospel Tramunta.Cor (6-7); Joanjo Bosk (13-7); Toti Soler + Gemma Humet (20-7); Cesk Freixas (21-7); Ivette Nadal + Caïm Riba (27-7), i Feliu Ventura (28-7).

Via Veu

(Sant Julià de Ramis)

Del 22 al 29 de juliol

The Hanfris Quartet (22-7) i Judit Neddermann (29-7).

Vinya Sons Ametller Origen

(Penedès, Bages, Priorat i Empordà)

Del 30 de juny al 4 d’agost

Marco Mezquida & Chicuelo (Celler Llopart, 30-6); Judit Neddermann (Celler Ca n’Estella, 1-7); Celeste Alias Abadal Trio (Celler Abadal, 7-7); Magalí Sare & Manel Fortià (Albet i Noya, 14-7); Judit Neddermann (Can Bas, 15-7); El amor brujo, amb Anna Alàs (Segura Viudas, 21-7); In Crescendo (Mas Rodó, 23-7); Hanfris Quartet (Finca Viladellops, 28-7), i The Hanfris Quartet (Oller del Mas, 4-8).

XXIII Cicle de Concerts al Claustre de Sant Domènec

(Peradala)

Fins al 19 d’agost

Manu Guix (7-8); Clara Bonfill (15-7); MazikDuo (22-7); Daniel Ligorio (2-8); Big Mama Montse & Sister Marion (10-8), i The Hanfris Quartet (19-8).

lluís serrat

oriol duran

arxiu

arxiu

andrea ruiz

oriol duran

josep losada

alella festival d’estiu

Música i vins

El festival va néixer el 2005 amb l’ànim de convertir-se en un referent musical i una cita destacada dins dels cicles de concerts que s’organitzen arreu del país. Amb els anys s’hi han anat afegint iniciatives de promoció gastronòmica i vinícola de la zona, com ara el Festival Bouquet d’Alella, impulsat pel celler alellenc del mateix nom, i enguany s’hi suma el celler Alta Alella Cava Privat. Aquest any, en la vessant musical, es podran veure i escoltar concerts de noms com ara Joan Dausà (a la foto), Paula Valls, El Raïm Inquiet, Paula Domínguez i Vicenç Solsona.

41 festival de música de begur

Qualitat i tradició a Begur

Nascut el 1977, el Festival de Música de Begur s’ha convertit en un dels festivals amb més tradició de la Costa Brava. La seva idea és oferir concerts de qualitat assequibles per a un gran públic. Hi actuen Maria Arnal i David Bagés (a la foto), Els Amics de les Arts i The Penguins Band, entre altres.

fem vida al parc

La Girona verda

Fem Vida al Parc vol potenciar l’ús ciutadà dels espais públics de Girona a través d’una programació d’activitats lúdiques. Del 26 de maig al 23 de setembre, deu parcs de la ciutat seran el marc d’una quarantena de propostes culturals, esportives i d’oci per a tots els públics. Girona estarà a la fresca i de color verd. A més de cinema, tallers de ioga i partides de petanca, en l’apartat musical hi haurà actuacions de formacions o solistes com ara Kabel Quartet, Combo Papayero, Pau Vallvé (a la foto), Sidus Ensemble i Matthew McDaid & The Last Minute Soldiers.

concerts al fòrum romà

Empúries a ritme de ‘soul’

Concerts al Fòrum Romà és el títol amb què es consolida la proposta musical d’estiu a les ruïnes d’Empúries. Des del 2014 s’hi han organitzat un total de 19 concerts, que han pogut gaudir més de 14.000 persones. Aquest any hi actuaran, entre altres, Jorge Drexler, Ramon Mirabet i el grup de soul The Excitements (a la foto).

Mestràlia

Mestràlia, Fira de Lutiers & Artesans

Aquesta trobada divertida i participativa, Mestràlia, que es fa a Campredó (Baix Ebre), arriba a la desena edició. És una fira de lutiers internacionals, però també aplega infinitat de propostes per omplir l’estómac i tenir idees per a la resta de l’any. Plantejada com una gran trobada, inclourà una mostra de difusió de la construcció artesanal de tota mena d’instruments. Alguns dels artistes que hi actuaran són Pepet i Marieta, els Grallers i Tabalers de Campredó, Lilit i Dionís, i la Balkan Paradise Orchestra (a la foto).

Les nits a la Baranova

Tivissa de nit

La plaça de la Baranova de Tivissa és un indret privilegiat per assistir als cicles Nit Lírica, Simfònica, Escènica i Històrica. Hi participen veus com ara Sara Blanch i Anna Brull (a la foto).

Festival Jardins de Terramar

Sitges en format de jardí nocturn

Aquest festival de Sitges és una bona opció per a qui busqui espectacles musicals de gran qualitat i diversitat, una àmplia oferta gastronòmica i tot plegat en un entorn natural d’una bellesa clarament mediterrània. Alguns dels artistes que hi actuen aquest any són Luz Casal (a la foto), Rosario, Joan Manuel Serrat, Sergio Dalma, Gloria Gaynor i Diego El Cigala.

vinyasons

Aposta pel vi i veus de dones

VinyaSons Ametller Origen oferirà un maridatge gastronòmic amb els vins i caves de cada celler. En aquesta nova edició, la sisena, els assistents podran gaudir de la màgia de la música en directe i degustar alguns dels millors vins i caves de cellers emblemàtics del Penedès, Alella, l’Empordà i el Bages.

La programació musical aposta per veus femenines com ara les de Judit Neddermann, Gemma Humet, Paula Valls i Núria Graham (a la foto). A més, s’aposta per nous talents, com Magalí Sare, del Quartet Mèlt.

Sant Cugat al Descobert

Sant Cugat, ple de música

La petita i agradable localitat de Sant Cugat del Vallès oferirà en el seu festival concerts de noms com ara Kebyart Ensemble, Cosmos Quartet, Sergi Estella, Frank Montasell, Manu Guix & Francesc Abril, Marc Sambola, Paula Valls & Kaué & Ricka i Xarim Aresté (a la foto) & Mara, entre altres.



Identificar-me. Si ja sou usuari verificat, us heu d'identificar. Vull ser usuari verificat. Per escriure un comentari cal ser usuari verificat.
Nota: Per aportar comentaris al web és indispensable ser usuari verificat i acceptar les Normes de Participació.